تاریخچه پیدایش کاکائو

تاریخچه پیدایش کاکائو 

تاریخچه پیدایش کاکائو 

در این مقاله به بررسی تاریخچه پیدایش کاکائو آن می پردازیم با مجله خبری کافی مای همراه باشید.

تاریخچه پیدایش کاکائو و خاستگاه آن

تاریخچه پیدایش کاکائو پیدایش کاکائو به 4000 هزار سال پیش بر می گردد درست است وقتی بحث کاکائو مطرح می شود در ذهن شما نام کشور هایی از قبیل سوئیس ، فرانسه و بلژیک تداعی می شود در صورتیکه پیدایش گیاه کاکائو به کشور مکزیک برمی گردد در زمانیکه کشور مکزیک تحت استعمار گری اسپانیایی ها قرار داشت آن ها به صورت هدفمند شروع به کشت این گیاه کردند و قبل از این اقدام ، مکزیکی ها به شیوه های سنتی از این گیاه در غذا ها و نوشیدنی های خود استفاده می کردند و با گذشت زمان شکل استفاده ازکاکائو به شکل های امروزی تغییر کرد.

از میوه تا دانه کاکائو

تاریخچه پیدایش کاکائو شاید برای شما هم جالب باشد کاکائو بصورت میوه از درخت چیده می شود بله درست متوجه شدید زمانیکه پوسته بیرونی میوه سخت و محکم شده باشد کاملا رسیده است و در همین زمان چیده می شود زمانیکه کاکائو بروی درخت کاملا رسیده باشد به شکل بادام در می آید. دانه های کاکائو را بعد از رسیدن در داخل جعبه ی چوبی قرار می دهند و در گرمای گرمسیری رنگ ، عطر و بویشان تغییر می کند. با گذشت زمان بعد از 7 روز دانه های کاکائو به رنگ قهوه ای شکل در می آیند و عطر شبیه کاکائو پیدا می کنند سپس آن ها را برشته و بعد از آن آسیاب می کنند.

تجارت پودر کاکائو

 با پیدایش کاکائو پودر کاکائو بخاطر کارایی بسیار زیادی که در تهیه انواع شکلات ،نوشیدنی های سرد و گرم ، کیک ها و….. دارد به همین دلیل جزو خوراکی هایی محسوب می شود که تجارت بسیار زیادی در بین کشور های مختلف دارد.

نکات جالب درباره ی کاکائو 

تاریخچه پیدایش کاکائو . هر درخت کاکائو حدود 2500 لوبیای کاکائو محصول دارد. 

مصرف کنترل شده و به اندازه پودر کاکائو در وعده های خوراکی ما می تواند در سلامتی و سبک زندگی سالم ما تاثیر گذار  باشد.

. بدلیل اینکه درخت کاکائو بسیار ظریف است بطور سالیانه کشاورزان 30 درصد از محصول خود را از دست می دهند.

. ttheobroma cacao درختی است که دانه ( لوبیای ) کاکائو از آن می روید و معنای آن غذای خداست.

. روغن های موجود در شکلات مشابه روغن های دیگر کلسترول خون را بالا نمی برد.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.