چای ماسالا و خواص آن

چای ماسالا و خواص آن

چای ماسالا و خواص آن

 در خیلی از برخورد ها خیلی از مردم اطلاعات دقیقی از چای ماسالا ندارند در صورتیکه چای ماسالا و خواص آن بسیار زیاد می باشد این نوع چای سرشار از کافئین و انرژی زیادی است که باعث گرم شدن و بالا رفتن دمای بدن می شود.

 در این مقاله به بررسی چای ماسالا و خواص آن می پردازیم با مجله خبری کافی مای همراه باشید.

چای ماسالا

]چای ماسالا و خواص آنتاریخچه این نوع چای براساس روایت هایی به 5000 الی 9000 سال قبل برمی گردد. در ابتدا از این نوع چای به عنوان دارو استفاده می کردند که مخلوطی از ادویه ها مختلف بود و هیچ گونه برگ چای در آن وجود نداشت به ترکیب این ادویه ها چای ماسالا گفته می شد. اما پیدایش اصلی چای ماسالا به کشور هند بر می گردد زمانی که انگیلیسی ها می خواستند نبض بازار چای را از سلطه چینی ها در بیاورند. به عبارتی در سال 1835 مزارع چای در آسام هند را برپا کردند. از آنجا که چای سیاه گران بود فروشندگان از شیر، شکر و ادویه جات مخصوص استفاده می کردند که این کار هم باعث ارزان شدن چای سیاه می شد و هم مسبب این امر که به ذائقه مردم هند نزدیک شود. این روش سبب شد مصرف چای ماسالا در بین مردم به مرور زمان گسترش یابد.

ترکیبات چای ماسالا :

 این نوع چای در اکثر کشور های دنیا با چای سیاه تهیه می شود ادویه های اصلی این نوع چای عبارتند از زنجبیل، هل، دارچین، رازیانه، فلفل، میخک، شیرین بیان و حتی زعفران که باعث جذابیت طعمی این نوع چای می شود.

]چای ماسالا و خواص آنچای ماسالا و خواص آن :

 چای ماسالا برای افرادی که به دنبال کاهش وزن و تناسب اندام هستند پیشنهاد می شود چای ماسالا در جلوگیری از سرماخوردگی و گرفتگی بینی تاثیر گذار می باشد. چای ماسالا دارای کافئین بالایی می باشد به همین دلیل مصرف آن باعث بالا رفتن انرژی بدن می شود، همچنین چای ماسالا مستقیما سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند و آنتی اکسید موجود در آن به کنترل ضربان قلب و فشار خون کمک می کند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.