ماشین اسپرسو چیست؟

ماشین اسپرسو چیست؟

ماشین اسپرسو چیست؟

ماشین اسپرسو چیست؟ پرسشی که ممکن است سوال خیلی از طرفدارن قهوه باشد اسپرسو به عبارتی متدی از دم آوری قهوه می باشد که به خاطر دستگاهی که این نوشیدنی با آن عصاره گیری می کند به این نام خوانده می شود.

 در این مقاله پاسخ این پرسش را به طور کامل به شما توضیح می دهیم و با انواع دیگر ماشین های اسپرسو شما را آشنا می کنیم با مجله خبری کافی مای همراه باشید.

ماشین اسپرسو چیست؟پیدایش ماشین های اسپرسو

 حال به پیدایش اولین ماشین اسپرسو می پردازیم که در سال 1901 میلادی توسط فردی بنام لوییجی بتزرا بصورت رسمی ساخته شد هر چند در سال 1884 بصورت غیر رسمی توسط آنجلو موریندو این نوع ماشین معرفی شد پیدایش این نوع ماشین تحول عظیمی در کافه داری و نوشیدن قهوه ایجاد کرد. بعد از آن در سال 1948 میلادی آچیل گاگیا ، نسل بعدی این دستگاه که به ماشین های دسته دار معروف بودند  طراحی و معرفی کرد و در سال 1961 میلادی نیز FAEMA با تولید ماشین های اسپرسو شیر برقی دار تحول عظیمی در صنعت ماشین های اسپرسو ایجاد کرد.

نسل های جدیدتر ماشین اسپرسو

پس از این سه نسل ماشین اسپرسو به مرور تغییر کرد و شکل های جدیدتری به خود گرفت و به طور کلی به چهار دسته مختلف تقسیم بندی شد که عبارتند از:

1. ماشین های اسپرسو تک مخزن : ماشین اسپرسو از دو بخش اصلی بخار آب و بخش دم آوری تشکیل می شود که بخار آب به آبی بالای 130 درجه و دم آوری اسپرسو به آبی بین 90 تا 93 درجه نیازمند است.

2. ماشین های اسپرسو مبدل حرارت : بعد از نسل قبلی ماشین های اسپرسو مبدل حرارت تولید شدند که دارای یک مخزن کوچک در مخزن اصلی بودند.

3. ماشین های اسپرسو دو مخزن : نسل بعدی فناوری ماشین های اسپرسو ، دارای دو مخزن بودند یک مخزن بخار برای steam جداگانه و یک مخزن بخار برای group head ها.

4. ماشین های اسپرسو چند مخزن : در ماشین اسپرسو چندین group head  وجود دارد که استفاده هم زمان از تمام آن ها سبب می شود فشار و دمای دیگ بخار دوم که برای قهوه ی تعبیه شده افت پیدا کند به همین علت دستگاهی به اسم دستگاه های چند مخزن یا ( multi boiler ) ساخته شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.