بهترین زمان استفاده از قهوه

بهترین زمان استفاده از قهوه

بهترین زمان استفاده از قهوه

 یکی از مسائل مهم و تخصصی درباره قهوه زمان مناسب استفاده از آن می باشد که در این مقاله به بررسی بهترین زمان استفاده از قهوه می پردازیم با مجله خبری کافی مای همراه باشید.

بهترین زمان استفاده از قهوه 

بهترین زمان استفاده از قهوه

با حرارت دادن به دانه قهوه باعث بخارشدن آب و ترکیدن دانه می شود. مقداری از رطوبت دانه در این مرحله از آن خارج می شود بخشی دیگر بصورت رایحه های قهوه و گاز داخل آن باقی می ماند. که مقداری از این گاز ها خوشایند و بخشی دیگر ناخوشایند، گاز co2 را می توان جزو گاز های ناخوشایند قهوه دانست این نوع گاز از احتراق داخلی دانه قهوه به دلیل رطوبت و آب موجود در دانه سبز تشکیل  می شود. بعد از گذشت 24 ساعت از زمان رست گاز co2 باید از داخل قهوه خارج شود مگر اینکه اتفاق ناگواری در فرآیند رست رخ بدهد.

تغییرات قهوه بعد از برشته شدن 

بهترین زمان استفاده از قهوه

طی تحقیقات و اطلاعات موجود ثابت شده است که بهترین زمان برای مصرف قهوه 5 تا 12 روز بعد از برشته شدن است البته به این نکته اشاره کنیم که بعد از برشته شدن هم می توان قهوه را مصرف کرد اما به دلیل اینکه قهوه تا روز پنجم تغییراتی که بعد از برشته شدن دارد تغییرات مختلفی از لحاظ طعمی از خود نشان می دهد و در بازه زمانی پنج الی دوازده روز این تغییرات طعمی به حداقل خود می رسد و پس از روز دوازدهم دوباره آغاز می شود. زمان مناسب مصرف قهوه تا یک ماه بعد از برشته شدن می باشد و بعد از این مدت حتی اگر درب قهوه را بسته نگه دارید و همچنین از نور، اکسیژن و رطوبت هم دوری کنید. باز هم تازگی قهوه از بین خواهد رفت در صورتیکه قهوه را در فضایی سرد نگه داری می کنید فراموش نکنید که در فضای سرد قهوه رطوبت را جذب می کند و رطوبت تاثیر بدی بروی کیفیت و عصاره قهوه خواهد گذاشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.