ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا

ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا

ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا

 همانطور که در مقاله گذشته به بررسی قهوه و پیدایش آن پرداختیم در این مقاله به بررسی ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا و همچنین به تفاوت آن ها می پردازیم با مجله خبری کافی مای همراه باشید.

قهوه ی روبوستا و ویژگی های آن

ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا

 این نوع قهوه تا ارتفاع 800 متر از سطح دریا کشت می شود. یکی از ملاک های اولیه و تاثیر گذار در سنجش قهوه اندازه ارتفاع آن می باشد. هرچه ارتفاع از سطح دریا افزایش یابد. کشت سخت تر و هرچه ارتفاع آن کاهش یابد کشت آن آسان تر خواهد بود.

 درخت روبوستا از مقاومت خوبی در برابر آفت های درختی و کم آبی از خود نشان می دهد از نظر طعم این گونه قهوه طعم تلخی دارد و همچنین قهوه ای که از این درخت به عمل می آید درصد کافئین بسیار بالایی دارد به این علت که آب و هوای منطقه ی کشت این قهوه و همینطور ذات طبیعی آن در شکل گیری طعم و کافئین آن تاثیر گذار است.
 شکل ظاهری این دانه قهوه بصورت دایره ای و گرد می باشد. و در وسط دانه خطی صاف دیده می شود. این گونه قهوه در کشورهایی از قبیل ویتنام ، برزیل و اندونزی کشت و تولید می شود.

قهوه عربیکا و ویژگی های آن

ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا

 قهوه عربیکا گونه ی قدیمی تری نسبت به دانه قهوه روبوستا می باشد. ارتفاع مزارع کشت قهوه ی عربیکا از 900 متر بالاتر از سطح دریا شروع می شود. مطمئنا ارتفاع مزارع کشت ارزیابی کامل و کافی برای سنجش کیفیت قهوه نیست اما این حقیقتی گریز ناپذیریست که در ارتفاع بالاتر شرایط در به عمل آمدن دانه و میوه سخت تر است. و در عین حال میوه ای که ثمره مزارعی با ارتفاع بالاتر باشد از چگالی و کیفیت بالاتری برخوردار است. درخت عربیکا از نظر طعم و عطر طرفداران زیادی دارد و نسبتا قهوه ی محبوبی به حساب می آید.

مقایسه قهوه عربیکا و روبوستا 

 ویژگی های قهوه روبوستا و عربیکا در برخی موارد متفاوت هستند درخت قهوه عربیکا در مقایسه با درخت روبوستا رشد بیشتری دارد و همچنین از نظر طعم و عطر برتری بهتری نسبت به روبوستا دارد اما از نظر مقاوم بودن و کافئین روبوستا در جایگاه بهتری قرار دارد از نظر قیمتی هم دانه قهوه عربیکا گرانتر می باشد.

مقدماتی بر قهوه

انواع دانه قهوهخرید قهوه روبوستاخرید قهوه عربیکاطرز تهیه انواع قهوهطرز تهیه قهوه عربیکاقهوه عربیکا برای لاغریویژگی های قهوه عربیکا و روبوستا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *